27 czerwca 2022
ogloszenia2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby Duch Święty umacniał nas swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 

 1. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie, poświęcenie pól: Łowcza i Kol. Łowcza – również dzisiaj o godz. 14.30,

 

 1. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze Św. w kościele o godz. 9.00, 10.30 i 18.00, w kaplicach o godz. 12.00. Msza Św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30. Rodziny i opiekunów prosimy o pomoc chorym i osobom starszym w przybyciu do świątyni.

 

 1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.30.

 

 1. Za sprzątanie kościoła, brzózki i of. 200zł dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, i za ofiarę na potrzeby parafii złożoną przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.