27 czerwca 2022
ogloszenia2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

 

 1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz  modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00.

– w piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.

– w sobotę Msza Św. ku czci Matki Najświętszej  o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

 

 1. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

 

 1. Poświęcenie pól: Łowcza i Kol. Łowcza – w przyszłą niedzielę o godz. 14.30,

 

 1. W poniedziałek 6 czerwca w święto NMP Matki Kościoła w naszej parafii będziemy przeżywali dzień chorego. Msza Św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30.

 

 1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za oczyszczenie (umycie) płytek na placu kościelnym, wykoszenie trawy wokół kościoła i przy plebanii, za sprzątanie kościoła i piękną dekorację naszej świątyni. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 100zl. rodz. 200zł. Bóg zapłać.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.