24 maja 2022

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.00 procesja żałobna, a po niej Msza Święta za wszystkich zmarłych o godzinie 11.30. W kościele Msze święte o godzinie 8.00; 9.30 i 17.00 (nie ma w tym dniu Mszy w kaplicach)

 

 1. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. W kościele Msze święte o godzinie 8.00; 9.30 i 17.00 (nie ma w tym dniu Mszy w kaplicach). O godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych na cmentarzu w czasie procesji.

 

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. Przez cały listopad przyjmujemy wypominki. W listopadzie różaniec odmawiamy od 1 do 8 w dni powszednie o godzinie 17.30 oraz w każda niedziele o 16.30.

 

 1. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca w naszej parafii Mszy Świętej zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o 17.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

 

 1. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o godzinie 7.30 i 17.00.

 

 1. 6 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca Msza Święta o godzinie 17.00.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych po sumie w przyszłą niedziele miesiąca.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościół. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła +Kazimiera Bebko l 81. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.