15 października 2021

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.
  1. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe.
  1. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w kościele o godz. 8.00, 9.30 i 17.00. Procesja na cmentarzu o godz. 11.00, Msza Św. na cmentarzu o godz. 11.30.
  1. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
  1. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Msze Święte w kościele o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, po Mszy Świętej o godz. 10.30 procesja na cmentarz i tam modlitwa za zmarłych przy 5 stacjach.
  1. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 17.00.
  1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
  1. 1 i 2 listopada oraz w niedziele listopada o godz. 16.30, a w dni powszednie (3, 5,6,7,8 listopada) o godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych  w wypominkach.
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.