26 czerwca 2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 

  1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościół i of. 10zł . Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za of. bezim. 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

  1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Marian Grzeszczuk l. 63 i + Lucjan Kondziela l. 67. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…