16 października 2021

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 stycznia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

 1. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

 

 1. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

 1. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G.N. a także gromnice są do nabycia w zakrystii.

 

 1. 5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.

 

 1. W domu Pani Haliny Wanarskiej w minionym tygodniu nastąpił wybuch gazu, „szczęście w nieszczęściu” nikt z ludzi poważnie nie ucierpiał, ale są duże straty materialne. Pani Halina za naszym pośrednictwem bardzo serdecznie dziękuje Panu Wójtowi i Gminie Sawin, Sołtysowi i wielu ludziom, którzy pomogli jej w trudnej sytuacji, za życzliwe słowa i wsparcie. Niech Pan Bóg za przyczyną Matki Bożej wszystkim wynagrodzi.

 

Jako wspólnota parafialna winniśmy  Pani Halinie pośpieszyć z pomocą w naprawieniu szkód po tym wydarzeniu, dlatego ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę do puszki będą przeznaczone dla Pani Haliny jako nasz dar serca.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
 • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);
 • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.