16 października 2021

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 17 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne
  i roztropne.

 

 1. Korzystając z okazji, już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni TRIDUUM PASCHALNEGO miała piękną i godną oprawę. Mieszkańcom ul. Podgrabowej za dekorację kościoła „ Ciemnicę” i „ Grób Pański”, ks. Tomkowi, służbie liturgicznej młodzieży za przygotowanie wszystkich liturgii i piękne służenie przy ołtarzu, panom strażakom wszystkim biorącym udział w procesji rezurekcyjnej, wszystkim adorującym Najświętszy Sakrament za modlitwę, panu Adrianowi za prowadzenie śpiewu, państwu kościelnym za posługę i czuwanie. Bóg zapłać.

 

 1. Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego.

 

 1. Odpust w kaplicy w Petryłowie ku czci Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę, suma odpustowa o godz. 14.00.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N., są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały panie: Karolina Głąb, Wioletta i Kinga Kozdrój, Halina Jakimcio, Barbara i Regina Kloc, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. składane na tacę na różne cele w czasie triduum i świąt. Na kwiaty do „Grobu Pańskiego” of. złożyli: Krystyna Król, bezim., bezim., Stanisława Bisko. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Bartosz Pytka kaw. z Łuszczowa par. św. Barbary i Barbara Sawka panna z Łowczy par. tut. zap. – II

Sylwester Kalita kaw. z Wierzbicy par. MB Ostrobramskiej i Eliza Małecka panna z Wierzbicy par MB Ostrobramskiej pochodząca z Łowczy Kol. zap. – II

 

11.W Wielkim Tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Halinę Golus l. 64. Wieczny odpoczynek…

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.