27 czerwca 2022

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

 

  1. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

 

  1. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

 

  1. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo fatimskie we wtorek 13 lipca o godz. 19.00.

 

  1. Za sprzątanie i ofiarę na kościół dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Lubelskiej (Niwy).

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za of. bezim. 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

  1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.