27 czerwca 2022
ogloszenia2020

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

 1. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo fatimskie jutro, 13 czerwca o godz. 19.00 – serdecznie zapraszamy!

 

 1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia w kościele o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 9.30. Procesja eucharystyczna ulicami : Kościelną, Rynek i Brzeską do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji, strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom procesji.

 

 1. Od najbliższego piątku będziemy przeżywali oktawę Bożego Ciała, po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja dookoła kościoła.

 

 1. W piątek 17 czerwca Ks. Abp udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym i przebywającym na terenie naszej archidiecezji.

 

 1. Za sprzątanie, kwiaty do kościoła oraz ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby MSD w Lublinie. Bóg zapłać.
 • W kaplicy w Petryłowie zostało wymienionych 23 okien i 3 drzwi

 

 1. Prasa katolicka: N., G.N. i G.N. Extra w cenie 12zł jest do nabycia w przedsionku kościoła.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

 

 1. W minionym tygodniu zasnęli w Chrystusie: + Tadeusz Książek l. 74 i + Lech Rękas Jego pogrzeb w środę o godz. 11.00.. Niech dobry Bóg udzieli im przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogli znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy,  patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski, zakonnik,