23 września 2021

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
 1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na prace wykończeniowe świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 1. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.
 1. Trwamy w przeżywaniu dni eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Codziennie  do czwartku Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00,  prosimy o przygotowanie procesji mieszkańców: w  poniedziałek – Serniaw, Aleksandrówki i Malinówki, we wtorek – Bachusa i Chutcza, w środę – Sawina. W czwartek uroczyste zakończenie oktawy podczas Mszy Św. o godz. 18.00., po której  wyruszy procesja do czterech ołtarzy przy ul. Brzeskiej, Przechodniej i Kościelnej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci, młodzież, wspólnoty i podjęcie funkcji tak jak w Boże Ciało. Straż prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji. Nad całością czuwa Rada Duszpasterska.
 1. Msza zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 18.00.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

8 . Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 1. Tygodniki N., i G.N., są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy następne rodziny z Malinówki.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na malowanie kościoła: Bóg zapłać.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Eugeniusz Kalandyk, jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Pomódlmy się o wieczne szczęście dla niego, Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.