24 września 2023

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020

  1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
  3. W Adwencie Msze Św. roratnie w środy o godz. 6.30 i w soboty o godz. 17.00. 
  4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w Chutczu o godz. 10.30, w Petryłowie o godz. 15.00.
  5. Adwentowe dni skupienia, które poprowadzi ks. Sławomir Laskowski będą trwały w naszej parafii 16 i 17 grudnia. Nauki i spowiedź w środę 16 XII w Chutczu o godz. 9.30 i 16.00, w Petryłowie o godz. 11.00 i 17.30, w kościele parafialnym nauki i spowiedź 17.XII o godz. 9.30, 11.00, 15.30(dzieci ), 17.00 i 18.30.zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.
  6. Świece Caritasu na stół wigilijny i kalendarze maryjne można nabyć w zakrystii, tygodniki katolickie w przedsionku kościoła.
  7. Dziękujemy za sprzątali Kościół i of. 40zł. Bóg zapłać.
  8. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1A. 
  9. Szopkę i dekorację świąteczną w tym roku przygotowują mieszkańcy ul. Brzeskiej
  10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę , na potrzeby parafii ofiary złożyli: bezim. 100zł, bezim. 100zł, bezim. 50zł z racji opłatka: ul. Brzeska, ul. Zielona, Aleksandrówka, ul. Wygon i Nadrzeczna, ul. Nowoprojektowana 1A, 1B, 1C, Serniawy i Kol. Serniawy, ul. Podgrabowa i Polna, Łowcza i Kol. Łowcza ofiarodawcom i zbierającym serdecznie dziękujemy Bóg zapłać.
  11. Msza Św. w sobotę o godz. 18.00 celebrowana jest jako niedzielna.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  13. W tym tygodniu patronuje nam:
    • w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, doktor Kościoła.