30 maja 2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię.
 1. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana
  i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
 1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30.
 1. Rocznica Pierwszej Komunii dzieci klas IV w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź dzieci, ich rodziców w sobotę o godz. 9.00.
 1. Odpust ku czci św. Izydora i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu dzisiaj o godz. 14.00.
 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
 1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła oraz za koszenie trawy na placu przykościelnym.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej.
 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę . Na potrzeby parafii of. złożyli: Nowożeńcy, Wacław Wiadrowski, rodzina Terleckich. Na zakupienie figurki MB Fatimskiej ofiary złożyli P. Mariola Czerniej i  bezim. .  Bóg zapłać. Gdyby ktoś chciał stać się fundatorem figurki MB Fatimskiej może się nim stać składając ofiarę do puszki w przyszłą niedzielę po Mszach Św. P. Tadeusz Misiura wykonał gratisowo podstawę do noszenia figurki MB Fatimskiej za co składamy mu serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 1. Zapowiedzi: Adrian Łopąg kaw z Sawina par. tut. i Justyna Łazarz panna ze Srebrzyszcza par. Św. Ducha w Chełmie zap. – I.

11.Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Eliza Małecka i Sezer  DAGLI. Pomódlmy się  w ich intencji.