23 września 2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś  uroczystość  Zesłania  Ducha  Świętego. W  historii    Kościoła   dzień Pięćdziesiątnicy  był  punktem zwrotnym: obdarzeni  darami  Ducha  Świętego  apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Dzisiaj poświęcenie pól w Serniawach  o godz. 15.00

 

  1. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. W naszej parafii „Dzień Chorego” Msza Św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.30. prosimy o pomoc osobom chorym i starszym w przybyciu do kościoła. Pozostałe Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 12.00. Jutro poświęcenie pól w Sawinie o godz. 19.00.

 

  1. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. W czasie nabożeństwa majowego w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

 

  1. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

 

  1. W przyszłą niedzielę dzieci klas III Przystąpią do I Komunii Świętej w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00. Msza Św. w kaplicy w Chutczu o godz. 8.30, w kaplicy w Petryłowie o godz. 12.00.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarował brzózki, za wszystkie prace na rzecz parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych..

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. i of. bezimienne 100zł i 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  2. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Fraciszek Balcerek l. 92. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.