15 października 2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca. Dzisiaj odpust i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu o godz. 14.00. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj o godz. 19.00.
 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz rodziny Chorążyczewskich z Petryłowa jako nasza pomoc w odbudowie domu po pożarze.
 1. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 1. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 1. W przyszłą niedzielę 20 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
  Dzieci klas IV będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej podczas Eucharystii o godz. 11.30.
  Spowiedź dzieci i ich najbliższych w piątek o godz. 16.00.
 1. Poświęcenie pól w Sawinie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, początek w kościele.

7.W drugi dzień Zielonych Świątek w święto Matki Kościoła w naszej parafii będziemy przeżywali Dzień Chorego. Msza Św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30. Prosimy rodziny i opiekunów o pomoc osobom chorym i starszym w przybyciu do świątyni.

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci rocznicowych.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 1. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.