9 marca 2021

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

 1. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 1. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00.

 1. Nabożeństwa wypominkowe w niedziele listopada o godz. 16.30. Kartki wypominkowe z datami na poszczególne dni modlitwy za zmarłych i koperty są położone na bocznym ołtarzu

 1. Za sprzątanie kościoła, grabienie liści i of. dziękujemy rodzinom z ul. Chuteckiej. Bóg zapłać.

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Laski.

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 100zł, rodzina Suchań 200zł. Bóg zapłać.

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N., są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze maryjne w zakrystii.

 1. Msza Św. w sobotę o godz. 18.00 celebrowana jest jako niedzielna.

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Krzysztof Korpul l. 57. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła,
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik,
 • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.