15 października 2021

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2016

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które dzisiaj rozpoczynamy. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca      w sakramencie pokuty i pojednania.

Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 16.30 na gorzkie żale, w piątek zaś na drogę krzyżową:

 • dzieci na godz. 16.00
 • dorosłych na godz. 17.30

Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy Oto ja dobry… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W I czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00.                    

W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.

W I sobotę Msza Św. o godz. 17.00.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. W minionym tyg. k-ł sprzątały Panie: Teresa Gulajew i Halina Wołoszkiewicz, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Obłonie.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na rzecz MSD w Lublinie.

 

 1. Solenizantów i obchodzących jubileusze zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

 

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

 

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.