3 lipca 2022

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 

 1. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

 1. Nowenna do Bożego Narodzenia od czwartku 16 grudnia będzie śpiewana w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17.00, w niedzielę o godz. 16.45.

 

 1. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Msze Święte roratnie w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

 

 1. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy przed świętami pragną być u spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą.

 

 1. Za sprzątanie kościoła i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, i ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy też ofiary składane z racji opłatka, a osobom roznoszącym opłatek jesteśmy wdzięczni za podjęty trud. Bóg zapłać.

 

 1. Tygodniki N. z kalendarzem ( w cenie 8zł) i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, świece wigilijne CARITAS w zakrystii.  (małe 7zł, duże 18zł)

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana +Krystyna Suchoń l. 75, jej pogrzeb jutro o godz. 13.30 . Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281 – 304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.