15 października 2021
Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
 1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.
 1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 1. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej w niedzielę o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,
 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Rynek.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać
 1. Poświęcenie pól: Dzisiaj – Sawin godz. 15.15 początek na placu kościelnym, Łowcza przy krzyżu 18.30, – Wólka Petryłowska przy krzyżu o godz. 19.00,
  w przyszłą niedzielę  Petryłów godz. 10.40, Kozia Góra przy Krzyżu godz.15.00, Serniawy przy krzyżu godz. 18.30, Msze Św.  z prośbą o błogosławieństwo pól
  i urodzaje dla poszczeg
  ólnych miejscowości w kościele lub w kaplicy.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności + Elżbietę Szychulec l. 52. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.