9 marca 2021

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Wschodni.”

 

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

 

  1. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

 

  1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach: w Chutczu o godz. 11.00, w Petryłowie o godz. 15.00,

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.30 gorzkie żale.

 

  1. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.

 

  1. Tygodniki katolickie N. i G.N. i są do nabycia w przedsionku kościoła.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Notre boutique en ligne a été pensée de manière à vous aiguiller dans votre choix. Des descriptifs de produits utiles et pertinents vous aident à opter pour le produit le plus adapté, tout en vous promettant discrétion. canada casino online Nous vous offrons de nombreuses méthodes de règlement sécurisées, afin de vous régaler de votre livraison dans les meilleurs délais.

Thank you all from the heart, thank you for your attention and I look forward to seeing you at future meetings. Thank you very much for last Friday’s interview for the bathroom cleaner position in Madrid. newzealandrx.com With its leading position in the cleaning market, Bancos Unidos Madrid is a very interesting opportunity for me, with many challenges that can be very rewarding.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.