24 stycznia 2021

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 17.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

 

 1. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. 1 stycznia wypada też pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w czasie każdej Mszy Św., a kto jest w stanie łaski uświecającej by zachować ciągłość w obchodzeniu pierwszych piątków miesiąca powinien w tym dniu przyjąć Komunię Św.

 

 1. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. Za sprzątanie kościoła i ofiarę dziękujemy rodzinom z ul. Nowoprojektowanej 1A. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła w czwartek prosimy rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1B.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę dzisiaj i w czasie świąt na różne cele i za ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Msza Św. w sobotę o godz. 18.00 w dalszym ciągu sprawowana jest jako niedzielna.

 

 1. Rodziny, które zamieszkały w nowych domach lub mieszkaniach i chcą je poświęcić, prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.