24 października 2021

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz
  w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

 

 1. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy
  w tym dniu do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 

 1. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.

W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości.

 

 1. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Chełma 1VIII, a z Lublina 3VIII, można zapisywać się w parafii lub w biurach pielgrzymkowych w miejscu wyruszenia pielgrzymki.

 

 1. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zastawie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na potrzeby parafii of. złożyła P. Ewa Misiura. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Konrad Dziwulski kaw. z Sawina par. tut. i Justyna Woś panna z Chełma par. Narodzenia NMP w Chełmie zap. – I

Robert Sebastian Kanadys kaw. z Wólki Kaniewskiej Kolonii par. Św. Ap. Piotra i Pawła               w Kaniem i Magdalena Jaglewicz panna z Sawina par. tut. zap. – I

 

 1. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
 • 12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;
 • 13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;
 • 15 VII – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.

 

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.