16 października 2021

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 16.30 w zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 

 1. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele i kaplicach w porządku niedzielnym.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Objazdowej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę., na potrzeby parafii of. złożyli bezim. 100zł, bezim. 100zł, bezim. 200zł. Bóg zapłać.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Halina Krajewska l. 62 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.