15 października 2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w kościele o godz. 8.30, 10.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 13.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji ulicami: Kościelną, Rynek i Brzeską, aby zanieść błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, udekorujmy też domy na trasie procesji. Panów strażaków prosimy o udział w procesji i zapewnienie bezpieczeństwa, dziewczynki komunijne i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów( próba w środę o godz. 18.30.), chłopców komunijnych i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, młodzież i wspólnoty do niesienia chorągwi i feretronów. Nad całością czuwa Rada Duszpasterska. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
 1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

4.W pierwszy piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi o godz. 18.00.

 1. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.
 1. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci.Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 1. Tygodniki N., i G.N., są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła w środę prosimy następne rodziny z Koziej Góry.
 1. Msze Św. z racji poświęcenia pól i z prośbą o błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych miejscowości w następujące dni:
  31maja godz. 17.00 – Łowcza i Kol. Łowcza,
  1czerwca godz. 18.00 – Wólka Petryłowska,
  2 czerwca godz. 18.00 – Petryłów,
  3 czerwca godz. 17.00 – Kozia Góra,
  6 czerwca godz. 18.00 – Sawin.
 1. Wczoraj odbył się pogrzeb +Jadwigi Janczak, pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…
 1. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.