Menu

RSS Ewangelia na dziś

 • Piątek 2019-07-19, 15. tydz. zwykły
  Mt 12,1-8Pewnego razu Jezus przechodził w szabat wśród zbóż. Uczniowie Jego, będąc głodni, zaczęli zrywać kłosy i jeść. Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: „Oto Twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat”. A On im odpowiedział: „Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu […]

RSS Z diecezji

 • Zmarła śp. Krystyna Kłysz
  Zmarła śp. Krystyna Kłysz (lat 63), mama ks. Michała Kłysza (rocznik święceń 2015). Msza św. pogrzebowa w Jej intencji będzie celebrowana we wtorek 16 lipca 2019 r. (wtorek) o godz. 12.00 w kościele pw. Świętej [czytaj dalej]
 • 41. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 3-14.08.2019
  „W mocy Ducha Świętego” pod takim hasłem wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. W tym roku intencją główną będzie modlitwa o dobre przygotowanie i przeżycie Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Pierwszy etap zapisów rozpoczął [czytaj dalej]

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sawinie © 2019

Polityka cookies

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2019

23 czerwca 2019 - Autor: administrator

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. W poniedziałek procesję przygotowują Kozia Góra, Serniawy i Bachus, we wtorek Chutcze i Aleksandrówka, w środę Sawin.
 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17:00.
 1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. o godz. 18:00, po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy ul. Brzeską Przechodnią i Kościelną, prosimy o przygotowanie ołtarzy i zapraszamy do udziału w procesji dzieci, młodzież, wspólnoty. Panów strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa, a Radę Duszpasterską o czuwanie nad przebiegiem procesji, po której będzie poświęcenie wianków.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w kościele o godz. 9:00 i 18:00, w kaplicach o godz. 10:30.
 1. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia N. i G.N.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 1. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

UWAGA!  MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ 07 LIPCA 2019 R.

 • 8:00 – SAWIN,
 • 10:00 –  CHUTCZE,
 • 12:00 – SAWIN,
 • 15:30 – PETRYŁÓW,
 • 17:00 – SAWIN.

Powrót do strony głównej

Grupy parafialne