15 października 2021

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020

  1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  2. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Uroczystości ku czci MB Chełmskiej we wtorek 8 września. Suma pontyfikalna o godz, 11.30. Szczegółowy program uroczystości na plakacie w gablocie.( W tym roku nie organizujemy pieszej pielgrzymki na Górę Chełmską). Msze święte w kościele Sawinie o godzinie 9.00 i 18.00 w kaplicach: Petryłów o 10.30 w Chutczu o 16.00.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
  4. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. (przynosimy lampiony).
  5. Kościoła w tym tygodniu nikt nie sprzątał.
  6. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Chuteckiej.
  7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i dwie ofiary po 100 zł na potrzeby parafii . Bóg zapłać.
  8. Prasa katolicka N. , G.N. .jest do nabycia w przedsionku kościoła.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Leszek Zastawnik l. 90. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.