19 września 2021
Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 

  1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

 

  1. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia w kościele o godz. 9.00 i 18.00.

 

  1. Za sprzątanie kościoła, piękne kwiaty i of. 50zł dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę., i ofiary na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

 

  1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.

 

  1. ZAPOWIEDZI: Bartłomiej Daniel Mazurek z Sawina par. tut. i Aleksandra Patrycja Oziomek z Wierzbicy par. MB Ostrobramskiej w Wierzbicy zap. – II

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.