16 października 2021

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.

 

 1. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
  w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa różańcowego.

 

 1. Tygodniki N. i G. N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali ……………………………………………………… Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie, na organy w Petryłowie of.  złożyli: Celina i Zygmunt Małeccy i bezim.   Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zdzisława Iwaniak l. 75 z Sawina, + Olimpia Mazurek l. 88 z Lublina i +Edward Ogonowski l.54 z Koziej Góry. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu bernardynów; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań ;
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
  z rąk swego brata, poganina, patron Czech ;
 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

 

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.