29 listopada 2021

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na PDDM.

 

 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy do modlitwy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 

 1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe na poszczególne dni i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu.

 

 1. Za sprzątanie Kościół , grabienie i wywiezienie liści oraz ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na działalność misyjną Kościoła. Bóg zapłać. Również jesteśmy wdzięczni za pomoc przy pracach wokół kościoła. Bóg zapłać.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, a kalendarze maryjne na rok 2022 są do nabycia w zakrystii.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Tomasz Poliszuk l. 48. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.