24 stycznia 2021

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
 1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 1. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
 1. W czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00, będziemy też dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa i prosili o liczne i święte powołania kapłańskie. W pierwszy piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. Pierwszosobotnia Msza Święta  z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 18.00.
 1. Msze Św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Sawinie w poniedziałek 31 sierpnia o godz. 10.00, w Petryłowie w przyszłą niedzielę o godz. 10.40.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 1. Zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla dzieci „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW” dzisiaj po Mszach Św.
 1. Za sprzątanie kościoła i kwiaty dziękujemy rodzinom z ul. Ogrodowej Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i of bezim. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 1. Prasa katolicka N. , G.N. i Mały G.N.jest do nabycia w przedsionku kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.