24 października 2021

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Dzisiaj będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi, który jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 5. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30.
 6. Droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.30, gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.
 8. Msza Św. w I sobotę miesiąca o godz. 17.00.
 9. Program rekolekcji wielkopostnych dostępny jest na stronie internetowej i w gablocie.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
 12. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 13. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za of. 100zl na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 14. ZAPOWIEDZI: Kamil Steć z Sawina par. tut. i Eliza Dagmara Jerzmańska ze Skaryszewa par. Św. Jakuba Ap. – zap. – I.
 15. W tym tygodniu patronuje nam:– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz, królewicz.
 16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Wanda Lewkowicz l. 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.