15 października 2021
ogloszenia

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”.
 1. W naszej wspólnocie gościmy alumna Marcina z naszego seminarium, który dzieli się świadectwem wiary i powołania. Wraz z nim modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziękujemy za ofiary na rzecz M.S.D. w Lublinie.
 1. Dzisiaj odpust i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu. Suma o godz. 14.00.
 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 1. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę 19 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.00.
 1. Również w przyszłą V niedzielę wielkanocną „Droga Światła” ulicami: Kościelną, Kątek, Chutecką i Krótką. Początek w kościele o godz. 19.00. Prosimy Panów Strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa.
 1. Rodzicom dzieci I komunijnych dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła oraz porządkowanie placu przy kościele.
 1. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy rodziców dzieci rocznicowych.
 1. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Szanowni Państwo, nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.