17 maja 2022

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc trędowatym.

 

  1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach o 11.00. Świece gromnice są do nabycia w zakrystii.

 

  1. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego i Msza Św, zbiorowa oraz modlitwa o uświęcenie kapłanów  o godz. 17.30;

– w piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00;

– w sobotę Msza Św. o godz. 17.30..

 

  1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła of. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Stodoły.

 

  1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii . Bóg zapłać.

 

  1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.